„No cóż, jak to możliwe? Rysujesz i Twoje problemy są rozwiązywane. To niemożliwe!”

Wielu z tych, którzy dopiero zaczynają dotykać neurografiki, zadaje dokładnie to pytanie. A tak naprawdę, jaki jest związek między rysowaniem, a rozwiązywaniem trudnych sytuacji? Czy są to na przykład harmonogramy procesów, planowanie graficzne i tym podobne? Ale jak abstrakcyjna grafika może pomóc rozwiązać trudną sytuację lub osiągnąć cel? Faktem jest, że neurografika nie jest zwykłą grafiką. W tym artykule musimy odbyć podróż przez wszechświat, od jego najmniejszych elementów po kosmiczne.

Jaki jest sekret neurografiki?

Dlaczego ona pracuje? Kiedy mówimy o tworzeniu wykresów dowolnych procesów, rozumiemy, że tak powinno wyglądać osiągnięcie pożądanego rezultatu. A co możemy zrozumieć patrząc na rysunek neurograficzny? Ten sam wykres procesu osiągania potrzebnego nam wyniku. Co to jest linia neurograficzna? Jest to sam harmonogram, według którego będzie przebiegać realizacja naszego pragnienia. Linia neurograficzna odzwierciedla związek między zdolnościami motorycznymi rąk, kory mózgowej i pracą naszej świadomości. Występuje w pięciu różnych typach, odpowiadających pięciu częstotliwościom mózgu. 

Jaki rodzaj linii wybierzemy do rysunku neurografiki, takie tempo nadajemy realizacji naszego pragnienia, naszego celu.

Podczas tworzenia dowolnych wykresów wprowadza się do nich pewne dane, co będzie oznaczać, że proces przebiega poprawnie. Te same dane oznaczają te parametry, które należy osiągnąć na poziomach pośrednich, a które stymulują ruch do przodu we właściwym kierunku. Co widzimy w rysunku neurograficznym? Alfabet graficzny, który dobieramy zgodnie z wyznaczonym tematem i w którym wprowadzamy potrzebne nam znaczenia. Jakie są te znaczenia? Są to właśnie parametry, według których ocenimy osiągnięcie celu i które będą nas stymulować do podjęcia niezbędnych działań. Okazuje się, że neurografika to praktyka procesowa w najbardziej dosłownym tego słowa znaczeniu. To jeden z powodów, dla których to działa.

Czym różni się neurografika od zwykłej grafiki abstrakcyjnej?

Obecność linii neurograficznej, która zmiękcza mocno rozciągnięte linie postaci, zwłaszcza ostrych, a także wygładza ich kąty. Jeśli porównamy na przykład zwykły trójkąt z trójkątem neurograficznym, to różnica staje się oczywista. Zwykły będzie wyglądał jak coś niebezpiecznego, coś, co może się rozbić i uszkodzić. Z drugiej strony neurograficzny trójkąt będzie wyglądał opływowo, a zatem będzie mniej niebezpieczny. Porównaj zwykły okrąg, z okręgiem neurograficznym. Pierwszy to okrąg, jak okrąg, tylko figura. Drugi będzie już bardziej, jak jakiś rodzaj żywej komórki. Dla jasności możesz spojrzeć na strukturę komórek dowolnego organizmu lub na gwiazdy. Oba mają kształt prawie kuli, której granice są bardzo plastyczne, to znaczy poruszają się, oddychają. I są bardzo podobne do postaci neurograficznych.

Na tej podstawie neurografikę można nazwać grafiką bioniczną, czyli bliską zasadom i strukturom form naturalnych. Paweł Piskariew mówi, że obraz neurograficzny jest obrazem bionicznym i że w naszych rysunkach tworzymy formy bioniczne. A wszystko, co naturalne lub bardzo podobne do Matki Natury, w naturalny sposób staje się integralną częścią ludzkiego życia

Czy nie dlatego ludzie, którzy kiedyś opuścili obręb natury i stworzyli wysoki poziom nowoczesnej kultury technologicznej, znów walczą o łono natury? Artyści przedstawiają na swoich płótnach pejzaże. Architekci projektują domy w formie drzew lub zwykłe domy mają być jak najbardziej obsadzone drzewami. Nawet koszt mieszkań na terenach zielonych jest znacznie wyższy niż tam, gdzie zieleni jest mało lub wcale. W domu ludzie naklejają na ściany fototapety przedstawiające dziką przyrodę, mają wszelkiego rodzaju zwierzaki i rośliny doniczkowe, a czasem nawet całe drzewa. Wyraża to przynależność człowieka do natury, co oznacza, że ​​wszystkie jego działania będą również w taki czy inny sposób dążyć do naturalności. 

W naturze nie ma nic pozbawionego znaczenia

Wszystko, co istnieje, jest do czegoś potrzebne. Dlatego też obrazy neurograficzne z osadzonymi w nich określonymi znaczeniami mają również maksymalną bliskość do natury poprzez formy bioniczne w grafice. To drugi powód, dla którego neurografika działa.

Naukowe i psychologiczne podstawy metody

Nikt nie zaprzeczy, że istnieje związek między małymi zdolnościami motorycznymi a korą mózgową. Istnieją nawet badania pokazujące reakcje ciała na prawdę lub fałsz. Dlatego kiedy narysujemy linię neurograficzną i nałożymy na nią figury – określone znaczenia, to wszystko to zaczyna działać dosłownie natychmiast, odbijając się w naszych sieciach neuronowych mózgu. Co więcej, kiedy patrzysz na taki obraz, a nawet na cały obraz, gdy jest narysowany zgodnie ze wszystkimi zasadami neurografiki, niesie ze sobą wysoki estetyczny przekaz, włączasz również tę tkwiącą w obrazie energię. Zapytasz dlaczego? Ponieważ rządzą nami neurony lustrzane, a informacje odczytane z obrazka przyswaja cały mózg.

Być może możemy na tym poprzestać, ale chciałabym jeszcze dodać, dlaczego neurografika nadal działa. Tak, po prostu dla tego, że jest to osobliwość naszego myślenia. Kiedy w coś wierzymy, zaczyna się nam to przydarzyć z lawinową szybkości. Nawet w Piśmie Świętym jest napisane, że „niech ci się stanie według twojej wiary”. Podstawowy algorytm neurografiki jest zbudowany w taki sposób, że prowadzi nas krok po kroku przez kolejne warstwy naszej świadomości w podświadomość. Podczas rysowania człowiek napotyka różnego rodzaju opór. Ci, którzy mówią, że nic się nie dzieje i nic nie czują, to też jest opór. Czemu? Tak, ponieważ człowiek nie może nic nie czuć, ponieważ został stworzony z wysokim uczuciem. Tyle, że w procesie życia ludzie utracili część swoich naturalnych umiejętności. 

Przechodząc przez opór i pokonując go, przekształcamy nasze myślenie, czyli zmienia się nasz punkt widzenia na wybrany temat i zaczynamy go widzieć pod innym kątem. A to otwiera nowe perspektywy w wizji możliwych rozwiązań.

Dodatkowe dowody

Ach tak, recenzje. Czytaj, na stronie jest ich dużo. A jakie są dyplomy instruktorów. Albo publikacje początkujących neurografów z naszych grup na portalach społecznościowych, w których piszą z nieskrywanym zdziwieniem i podziwem, że właśnie to się wydarzyło, na co czekali od dawna. Neurografika podnosi naszą wiarę w siebie i otaczający nas świat. Zaczynamy mocniej wierzyć, że wszystko jest możliwe i żyjemy w pięknym świecie, który potrzebuje naszej miłości i troski. Mózg nie rozróżnia rzeczywistości fizycznej od naszych fantazji. Dlatego kiedy z podziwem patrzymy na gotowy rysunek neurograficzny, kiedy nam się podoba i przekazuje nam przyjemne emocje, mózg rozumie to jako  naszą radość z oczekiwania na realizację wskazanego na rysunku tematu, a może nawet poczucie już osiągniętego celu. Wtedy włączają się wszystkie zasoby organizmu i kierują swoje wysiłki na realizację Twojego pomysłu. Nagle przychodzą do ciebie właściwe myśli, spotykają się właściwi ludzie, pojawiają się właściwe sytuacje. Czemu? Ponieważ po prostu zaczynasz o nich zapominać. Zwróć uwagę na to, co przegapiłeś wcześniej.

KURSANCI O NEUROGRAFICE

Aby pozostawić wszystkie resztki wątpliwości, wystarczy spróbować. Sztuczka polega na tym, że neurografika działa nawet bez twojej wiary, ponieważ ma podstawy naukowe i psychologiczne. Wierzcie lub nie, ale wynik nadal będzie. Inną rzeczą jest to, że możesz to po prostu pominąć. Aby temu zapobiec, zapraszamy do studiowania neurografiki. Mamy różne poziomy dla różnych kategorii i metody użytkownika. Na samym początku jest Użytkownik neurografiki to są podstawy metody, środki ostrożności i pierwsze umiejętności. Neurografik Specialist to kurs pomagający praktykom, psychologom, trenerom i tak dalej. Dziewięć algorytmów NeuroGraphics – zestaw kursów na temat głównych algorytmów dla różnych sytuacji życiowych. Instruktor NeuroGraphics to kurs dla tych, którzy chcą uczyć metody innych ludzi, a nawet dla tych, którzy chcą zdobyć maksymalną wiedzę i zdobyć dla siebie najlepsze umiejętności w neurografice.