NEUROGRAFIKA: podstawy i praktyka

Jak nauczyć się łatwo kontrolować swoją rzeczywistość poprzez podświadomość? Bez medytacji, afirmacji, wizualizacji i innych złożonych technik.

Co to jest neurografika: podstawy metody

Neurografika to najnowsza metoda pracy z podświadomością poprzez rysowanie. Talent artystyczny i specjalne szkolenie nie są wymagane. Technika jest niezwykle prosta, ale jednocześnie skuteczna.

Neurografia to metoda, która pozwala wyrazić doświadczenia, konflikty, ostry problem, pozytywne cele za pomocą prostych geometrycznych kształtów i linii. I nie tylko wyrażać, ale przekształcać w pozytywne:  harmonię, rozwiązanie, osiągnięcie.

To sposób na komunikowanie się z samym sobą poprzez grafikę. Zmień to, co mózg rejestruje w połączeniach nerwowych przez całe życie. Są to przekonania narzucane od dzieciństwa przez rodzinę, społeczeństwo, media. Kontrolujące nasze zachowanie i obecną rzeczywistość.

Gdzie i z kim mieszkasz, gdzie pracujesz, ile pieniędzy masz na koncie, gdzie podróżujesz, jakie masz relacje i zdrowie – wszystko jest określone w utworzonych połączeniach neuronowych. Ludzki mózg ufa starym ścieżkom neuronowym. Na ich podstawie dokonujemy każdego wyboru w życiu. I otrzymujemy zasadniczo przewidywalny wynik. Żyjemy “jak się okazało” i uważamy to za przeznaczenie.

Neurografika ma za zadanie pomóc przepisać stare połączenia neuronowe, usunąć niepotrzebne postawy, stereotypy i lęki – to, co utrzymuje nas w obecnej rzeczywistości. I tworzyć nowe połączenia, a wraz z nimi nową, pożądaną rzeczywistość.
Dzięki neurografice osoba jest w stanie sama zdecydować, kim powinna być jutro, ile zarabiać i jaką jakość życia mieć.

Praktyki wymagają prostego zestawu papeterii: markerów, kolorowych kredek i albumu rysunkowego. I specjalnego algorytmu metody. Nie jest wymagane żadne przygotowanie ani talent. Możesz uczyć się w ciągu kilku dni, aplikować – zawsze i wszędzie.

Ręka rysuje połączenie nerwowe – oczy widzą połączenie nerwowe – mózg buduje połączenie neuronowe. I to jest czysta chemia mózgu!

Studiując neurografię, opanujesz uniwersalne narzędzie do zarządzania okolicznościami i umiejętność rozwiązywania różnego rodzaju zadań życiowych. Wszystko można przepracować poprzez neurografikę: wzrost dochodów, rozwój biznesu i kariery, relacje osobiste, nagromadzone destrukcyjne doświadczenia: urazy i lęki, choroby, złe nawyki. Ponadto za pomocą tej metody można rozwiązać przedłużające się konflikty, a nawet pozbyć się nadwagi.

WSZYSTKO, co chcesz zmienić na lepszą wersję siebie i swojego życia, może zostać przekształcone pod kontrolą własnej ręki i mózgu!

Pomimo swojej “młodości” ta metoda kształtowania nowej rzeczywistości zyskuje niespotykaną popularność na całym świecie. Neurografika dosłownie włamuje się do przestrzeni informacyjnej i wizualnej, jako jedna ze skutecznych metod transformacyjnych.

To mówi tylko jedno – łatwość użycia i wysokie wyniki!

Jaki jest powód takiego wzrostu popularności tej transformacyjnej metody?

Z autobiografii P. Piskareva

“Autor metod “Neurografika” i “Piramida rozwoju” Autor koncepcji “Inteligencja estetyczna”, “Kultura napędu”. Prowadzący program “Wniebowstąpienie Bohatera”.Rektor Instytutu Coachingu Analitycznego. Szef stowarzyszenia kreatywnego TO “Neurografia” w TSPH Rosji. Członek korespondent Międzynarodowej Akademii Nauk Psychologicznych.

Członek Stowarzyszenia Trenerów Rosyjskojęzycznych. Partner zarządzający projektem “DRIVING”. Kapitan “ZOceanClub”, Mistrz “KOAN-group”. Architekt rozwoju. Głośnik. Artysta. Toposophus. Psycholog. Trener. Trener biznesu. Moderator graficzny. Trener NLP. Mistrz holodynamiki. Wyrównywacz systemu. Praktyk gry. Specjalista w praktykach zorientowanych na ciało. Somatyka Hannah. Holistyczne formy masażu.”

“Kilka lat temu doświadczyłem głębokiego osobistego crisis. Life i praca poszła “na rolkę” – nie było na co narzekać, ale stopniowo przyszło zrozumienie: ja, jako trener, mam wiele produktów, ale wszystkie z nich nie są dla mnie interesujące. Stałem się burżujem, chociaż zawsze chciałem być twórcą. Celowo pogrążyłem się w kryzysie, który nadszedł: musiałem zrozumieć, co się ze mną stanie, co się wokół mnie zmieni – i jakie miejsce zajmę w tym nowym świecie. Poszukiwanie czegoś nowego, obrona rozpraw, szkicowanie książek – wszystko, co wydarzyło się po mojej decyzji, dało mi nowe informacje, nowe drogi i możliwości. Brakowało tylko jednego: odpowiedzi na pytanie – co robię wyłącznie dla ludzi? Co, po co żyję, jaki jest mój wyjątkowy cel w życiu?

Kim jestem? Co mam zrobić? W czym jestem najlepszy?

Myślałem o tym od dawna. Najlepsze czy nie, ale rysuję od dzieciństwa – sam pochodzę z kreatywnej rodziny aktorów i artystów, wszystkie szkolenia, które prowadzę, zawsze obejmują rysowanie. Ludzie to uwielbiają. Jest wielu ludzi, którzy chcą, przychodzą, robią zdjęcia i przyznają: “to, co rysujesz, jest lepsze niż to, co mówisz”… Najlepszą rzeczą, jaką mogę zrobić, to rysować, a rysuję wszędzie. Kolejne pytanie brzmi: co rysować?

I tu zaczyna się zabawa.

Lot z Izraela zabrał mnie do Moskwy 29 kwietnia 2004 r. – poleciałem na zaproszenie do pracy, aby zbudować biznes firmy “Travel Boutique”. Dziesięć lat później, 29 kwietnia 2014 r., poleciałem z powrotem do Izraela – pełen wewnętrznych sprzeczności i refleksji: rozwiązanie mojego osobistego konfliktu nie zostało znalezione, żadne domysły nie pomagają – co robić? A teraz, wysoko ponad chmurami, bliżej Jerozolimy niż Moskwy, słowo “neurografia” nagle przyszło mi do głowy w półśnie. Pierwszą rzeczą, którą zrobiłem po wylądowaniu, było wyjęcie tabletu, połączenie z siecią i wpisanie słowa “neurografia” w wyszukiwarce. W odpowiedzi Internet nic mi nie dał – i zdałem sobie sprawę, że znalazłem to, czego szukałem przez cały ten czas. Zacząłem rozszyfrowywać: jest “neuro” i jest “grafika”. “Grafika” to linia, a “neuro” to mózg, psychika: wszystko, od czego zależy życie, stan, uczucia i światopogląd osoby. Urodzone prawie dwa lata temu to niesamowite słowo dało początek całej metodzie analizy i przekształcania otaczającej nas rzeczywistości. Neurografia rośnie i rozwija się – a wraz z nią rosną ludzkie możliwości poznawania świata, wszechświata i własnego życia. Zapraszam w niesamowitą podróż w głąb siebie, którą możesz odbyć dzięki tej unikalnej metodzie. Do czego jesteś zdolny? Jesteś kochany czy niekochany? Czy w twoim życiu będzie sukces finansowy, czy nie? Wszystko jest w Twoich rękach – ponieważ za pomocą tej metody możesz zarządzać granicami swojej rzeczywistości, modelując ją samodzielnie.

Paweł Michajłowicz Piskariew

Jak działa metoda? Jakie wyniki daje praktykom? Co jest w tym sednie?

Po opanowaniu podstawowych zasad stanie się dla ciebie jasne, jak działa ta metoda. Atuty neurografiki obejmują samą koncepcję “neurografiki”, gdzie przedrostek “neuro” mówi nam, że mówimy o pracy mózgu, a grafika jest częścią odpowiedzialną za graficzną manifestację metody.

Oznacza to, że neurografia jest metodą, która działa bezpośrednio z mózgiem poprzez graficzne wykonanie określonego algorytmu krok po kroku na kartce papieru.
Transformacja zachodzi na poziomie połączeń neuronowych, przejawiając się na białej kartce papieru estetycznie i artystycznie.

Techniki i techniki neurograficzne umożliwiają manifestowanie nowych myśli i emocji, decyzji, aby zostać włączonym w stan przepływu.

Neurografia to kreatywna metoda przekształcania świata. Jest to łatwa do zrozumienia i wdrożenia metoda rozwiązywania problemów osobistych i organizacyjnych.

W szczególności jest to:

Unikalny sposób identyfikacji symbolu, zaprojektowania znaku, stworzenia kodu dla rozwoju dowolnej z możliwych sytuacji życiowych, najróżniejszych kontekstów rzeczywistości.
Nawiązywanie wszelkiego rodzaju komunikacji: z samym sobą, z bliskimi, partnerami, pieniędzmi, biznesem, organizacją, procesem, znaczeniem i sytuacją.

To metoda zmiany istniejącego na pożądane.

Neurografia łączy znaczenie i linię. To najszybszy i najłatwiejszy sposób na stworzenie nowej rzeczywistości.

Na przykład szczęśliwe życie to kod neuronowy, wzór neuronów w twojej głowie.

Harmonijny związek jest rodzajem rysunku.

Konfliktowe, skandaliczne relacje to inny rodzaj wzorca i inna konfiguracja neuronów w sieciach neuronowych.

Szczęście to – rysunek

Sukces to – rysunek

Zdrowie to – rysunek

Jestem piękna, silna i wesoła – to też rysunek, rysunek o sobie.

Prawdopodobnie wiesz, że skład cząsteczki wody pod mikroskopem również zmienia swój wzór, w zależności od tła emocjonalnego.

A człowiek to w 70% woda.

Oto kilka badań nad wpływem różnych słów i emocji na wodę:

Neurografika może tworzyć nowe połączenia nerwowe w mózgu i zmieniać myślenie. A jak wiecie, myśl generuje działanie i przyciąga zasoby. I działanie – daje pożądany rezultat! Ten, który zdecydowałeś się zdobyć i narysować.

Korzyści z neurografiki

 • Synergia z innymi systemami transformacji;
 • Praca z podstawą połączeń neuronowych;
 • Możliwość samodzielnego użytkowania;
 • Szybki proces (od 20 minut!); możesz poświęcić tyle czasu, ile potrzeba, aby rozwiązać problem;
 • Uniwersalny algorytm, który jest łatwy do nauczenia;
 • Praca z nieprzejawionymi, niewidocznymi obiektami, w przeciwieństwie do większości metod, które działają w logiczny sposób z przejawionymi obiektami

Efekty pracy z metodą neurografika

Stale ćwicząc metodę, wysyłasz swój mózg na siłownię mózgu.

Uczysz go koncentrować się tylko na tych zadaniach, które są niezbędne dla CIEBIE, a nie DLA NIEGO (jeść, bawić się, rozpraszać się).

Mózg nie lubi się męczyć przez długi czas – jest to naukowo udowodnione! Praktyczne zajęcia z neurografiki ekologicznie aktywują pracę prawej i lewej półkuli mózgu, co szybko wprowadza w stan zasobów.

Materiały te są dostarczane przez Instytut Psychologii i Twórczości P. Piskareva.

Zwykle mózg wykorzystuje zasoby jednej z półkul, co czyni nas mniej wydajnymi, a co za tym idzie, niezbyt produktywnymi.

Udowodniono, że neurografika  zapobiega chorobie Alzheimera.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chcesz pozostać młodym ciałem przez długi czas, musisz pracować nad młodością mózgu.

Neurografia jest również zalecana dla tych z nas, którzy nie mogą zatrzymać mentalnych przepływów, które zakłócają słuchanie naszej intuicji, a zatem nie pozwalają na korzystanie z zasobów naszej nieświadomości.

W rzeczywistości ta metoda jest graficzną medytacją.

Neurografika to kwantowy skok między tym, kim jesteś TERAZ, a tym, kim planujesz stać się w PRZYSZŁOŚCI.

Ponieważ masz możliwość przepisywania nowych sieci neuronowych, co oznacza twoje nowe cechy i sposoby rozwoju, bez chodzenia na własną rękę.

Nowe sieci neuronowe, aby zrealizować nowe życie, można teraz skutecznie przepisać, siedząc przy stole we własnym mieszkaniu.

Nie mówię, że nie będziesz musiał działać w rzeczywistości, mówię tylko, że właściwi ludzie i sytuacje, zapisane i zrealizowane przez ciebie na kartce papieru, zaczną się spełniać wiele razy szybciej: bez ryzyka, niepotrzebnych ruchów i zdenerwowania.

Jak zmienić negatywne kody sieci neuronowych na zupełnie nowe – pozytywne?

1: Stworzenie awatara – stany “Chaotyczne rysowanie”. W tym czasie myślimy o tym, co nas trapi i wylewamy to na papier. Przelewanie na papier stanu umysłu (Stan: pojawiają się emocje, w tym ciężkie emocje, które nosimy w sobie. Mogą pojawić się silne przeżycia. Jest to normalne na tym etapie).

2: Podkreślenie ważnych figur na rysunku, połączenie linii. To jest spontaniczne, to jest nieświadome. Symbol mowy, Symbol przedmiotu, Symbol nastroju (stan: ciekawość, zainteresowanie, podniecenie).

3: Wyłonienie, rozeznanie symbolu obiektu (Stan: możliwy wzrost napięcia, aktywizacja, spontaniczne przejawy jasności).

4: Transformacja figur i symboli. Stworzenie nowego obrazu, nowej myśli, nowego rodzaju działania w odniesieniu do tej sytuacji (Stan: podniesienie na duchu, entuzjazm, inspiracja, napełnienie energią, odprężenie).

5: Zmiana nieskutecznego obwodu neuronalnego, przejście do harmonijnego wzorca zachowania.

Przyład:

Podstawy naukowe metody:

 • Socjologia i psychologia analityczna;
 • Psychologia Gestalt i podejście Gestalt;
 • Psychosynteza i teoria systemów Cybernetyka;
 • Neuropsychologia i kinezjologia;
 • Teoria systemów, topozofia i tektonika;
 • Kompozycja i grafika;
 • Historia sztuki.

Narzędzie neurograficzne:

Potrzebujesz prostego, geometrycznego, symbolicznego rysunku. Plus – pragnienia przekształcenia siebie, a w konsekwencji zewnętrznych przejawów twojego życia.

10 zasad neurografiki:

 • Obraz integruje znaczenia;
 • Znaczenia koncentrują stany;
 • Problem jest wytworem umysłu;
 • Rozwiązanie ma jakość bioniki;
 • Harmonia prowadzi do satysfakcji;
 • Wszechświat mieści się na czubku ołówka;
 • Każde zadanie ma rozwiązanie graficzne;
 • Płaszczyzna obrazu nie ma granic;
 • Świat składa się zarówno z figur, jak i linii;
 • Łatwo rysować.

Techniki stosowane w metodzie:

 • Podstawowe techniki kompozycji;
 • Proste kształty, zamiast złożonych obrazów;
 • Biologicznie zweryfikowana grafika (pośrednie linie, które mózg lepiej postrzega).

TRANSFORMACJA = HARMONIZACJA = INTEGRALNOŚĆ

Zalecenia podczas rysowania neurografiki.

 • Polecam mieć przed oczami, aby nie przegapić ważnych punktów w praktycznej pracy.
 • Linia neurograficzna jest już samowystarczalna – jej prawidłowe wykonanie już prowadzi do pozytywnych zmian.
 • Linia neurograficzna nie przypomina siebie w każdym obszarze swojego postępowania. I prowadzimy ją do miejsca, w którym nie spodziewamy się zobaczyć w ciągu najbliższych kilku sekund.
 • Jeśli narysujesz linię, jak chcesz, nic nie zmienisz, a jedynie objawisz się na kartce papieru jako (którym) jesteś!
 • Zasada wydajności stwierdza: liczba linii na rysunku określa jakość wyniku, więc aktywowanych jest więcej NOWYCH obwodów neuronowych.
 • Rozwiązanie problemu zapewnia ilość zaangażowanej energii psychicznej (o ile wierzysz, koncentrujesz się na celu, z jakim przesłaniem wyciągasz, w jakiej atmosferze).
 • Nawiasem mówiąc, polecam pracę w cichym pokoju, aby dźwięki i niepotrzebne tło informacyjne nie pasowały nieświadomie do obrazu.
  Muzyka lekka, medytacyjna lub klasyczna jest mile widziana, jeśli cię nie denerwuje. I lepiej nie “uciekać” w obce dźwięki.
 • Skoncentruj się na każdym sensie narysowanej linii. Nazywam to medytacją graficzną – to jeden z wielu pozytywnych efektów neurografii.

METODA JEST TRANSFORMACYJNA

Dlatego może pojawić się wiele trudnych uczuć: opór, złość, niechęć do działania – wszystko to leży w obszarze, w którym zachodzą twoje zmiany.
Podążając za poprzednim akapitem, dochodzimy do wniosku, że nasze ciało zareaguje na te psychologiczne transformacje.

Często w trakcie rysowania pojawiają się bóle głowy, bóle pleców, oczy są pieczone, uszy są układane, gorączka wzrasta – jest to oznaka udanej transformacji. To są dobre znaki!

Do zapamiętania! Mózg jest leniwy – zawsze jest w trybie oszczędzania energii, zmiany są mu obce i nieprzyjemne, manifestacyjnie próbuje ci powiedzieć, abyś przestał.

Gorzej, gdy w ciele panuje spokój i obojętność, to:

 1. Albo problem jest naciągany
 2. Albo niepoprawnie wykonujesz algorytm.

Pod koniec rysowania wszystkie cielesne manifestacje ustąpiły, dając znać, że proces zakończył się sukcesem. Pojawia się euforia, akceptacja nowego stanu przez mózg, a nowa rzeczywistość nie czeka długo (ta, o którą prosiłeś)

Linia to myśl, łącząca linie i myśli na kartce, zaokrąglamy je.

Graficznie jest to zaokrąglenie KAŻDEGO! rogu na rysunku. Również kąt symbolizuje w naszym umyśle konflikt, aby go wyeliminować, ponownie go zaokrąglamy.

Tak więc proste rozwiązanie graficzne działa skutecznie z naszymi podświadomymi procesami!

Tworząc linię, przepisałeś nowe zadanie, wygładzając/zaokrąglając rogi – dostosowałeś je.

Praca z neurolinią prowadzi do utraty napięcia i kontroli ego.

Jeśli twoja intencja leży w sferze drastycznych zmian, nie będzie to łatwe.

Linia = Myśl.      Kolor = Zmysły

Ustawienia, o których mentalnie mówisz, gdy pracujesz przez część algorytmu, Kształt-Tło algorytmu:

(Фигура i Фон)

 • Akceptuję Świat, a Świat akceptuje mnie;
 • Ufam Światu, ludzi i sytuacji;
 • Kocham ludzi;
 • Rozwiązanie mojej sytuacji oddaję w ręce Świata.

Postawy, które mentalnie wypowiadasz podczas pracy z aktywacją rysunku, poprzez pole elektromagnetyczne Ziemi:

 • Kocham Wszechświat (Uniwersalny Umysł, Najwyższą Inteligencję, Boga, jak wolisz);
 • Ufam Mu;
 • Odpuściłem sobie rozwiązanie mojego pytania, zdając się na Jego mądrość i nieograniczone możliwości.

W każdą linię neurograficznego wzoru wszczepiona jest pozytywna myśl, wyraźnie osadzona w leżącym u podstaw algorytmie.